Wnioski o przyjęcie do szkoły podstawowej na rok 2022 /2023 można już składać w systemie rekrutacyjnym w wielu województwach. W każdym jednak, termin rekrutacji do szkoły podstawowej może się nieco różnić - informacji udzielają lokalne biura edukacji, można je również znaleźć na stronach samorządowych. W wielu miejscach rekrutacja i wnioski o przyjęcie do szkoły podstawowej 2022 /2023 już się rozpoczęły.
Wniosek o przyjecie do szkoły podstawowej 2022 /2023: zasady rekrutacji
Do szkoły podstawowej w 2022 /2023 mogą zostać przyjęte na podstawie wniosku rodzica lub opiekuna:
- dzieci 7-letnie (urodzone od stycznia do grudnia w 2015 r.) – objęte obowiązkiem szkolnym,
- dzieci 6-letnie (urodzone od stycznia do grudnia w 2016 r.) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
W Warszawie składanie wniosków do szkoły podstawowej rozpoczęło się 1 marca i potrwa do 17 marca, do godziny 20.00.
Wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej 2022 /2023
Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest wyłącznie w systemie elektronicznym, dlatego wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej 2022 /2023 można wypełniać w tym systemie. Rodzice składają elektronicznie wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły, w terminach określonych w harmonogramie. Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej 2022 /2023 należy złożyć w terminie określonym w harmonogramie - wnioski złożone po tym czasie nie będą uwzględnione w rekrutacji.
Aby poprawnie złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej 2022 /2023 rodzice mogą skorzystać z następujących możliwości:
- wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły/zgłoszenie w elektronicznym systemie i podpisać profilem zaufanym
- wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły/zgłoszenie w elektronicznym systemie i dostarczyć do placówki pierwszego wyboru
- wypełnić odręcznie papierowy wniosek/zgłoszenie (wniosek można pobrać w sekretariacie szkoły lub na jej stronie).
CZYTAJ TEŻ >> 5 sposobów na podkręcenie rozwoju mózgu Twojego dziecka