Artykuł promocyjny Opublikowany przez: ULA 2013-02-28 11:14:45
Różnego rodzaju dolegliwości wargowe są spotykane dość często i powszechnie – zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Ma na to wpływ przede wszystkim łatwość ich przenoszenia oraz styl życia jaki wiele osób współcześnie prowadzi…
Przyczyny chorób jamy ustnej
Występowanie dolegliwości jamy ustnej jest w znacznym stopniu związane z układem odpornościowym człowieka – w związku z tym występują przede wszystkim, gdy jest on osłabiony. W związku z tym najczęściej powiązana są one między innymi z permanentnym zmęczeniem, długotrwałym stresem, niezdrowym i nieregularnym odżywianiem oraz kiepską kondycją fizyczną.
Możliwość występowania tego typu schorzeń zdecydowanie zwiększa także przyjmowanie niektórych preparatów – takich jak np. antybiotyki, leki przeciwnowotworowe albo sterydy.
Zdarza się, że problemy jamy ustnej powstają także na skutek uszkodzeń mechanicznych czy przenoszenia wirusów z palców. Dlatego warto pamiętać między innymi o delikatnym dla ust myciu zębów oraz unikaniu dotykania ich. Pojawieniu się typu dolegliwości sprzyja również palenie papierosów. W kobiet mogą one być również związane z jej cyklem miesięcznym.
Jak leczyć afty, pleśniawki i zajady?
Aby pozbyć się tego przykrego problemu, przede wszystkim warto zacząć od zweryfikowania swojej codziennej diety. Należy wyłączyć z niej przede wszystkim cukier oraz kawę a włączyć cebulę i inne warzywa.
Ponadto, musimy dostarczać organizmowi jak najwięcej witamin z grupy B a do nich uzupełnić braki w zakresie witamin A, C, E i cynku. Do tego powinniśmy zadbać o własny spokój psychiczny oraz jak największą ilość snu. W ramach naturalnych sposobów walki z pleśniawkami i im podobnymi dolegliwościami stosuje się także wyciągi z roślin - przede wszystkim rumianku.
Bardzo skuteczne są też odpowiednio opracowane żele doustne na bazie hydroksyetylocelulozy, które stosuje się miejscowo – początkowo trzy razy dziennie, a potem w razie potrzeby. Należy jedynie pamiętać, aby przez pół godziny po ich nałożeniu nic nie pić. Przynoszą one zazwyczaj szybką ulgę i działają przez długi czas.
W bardziej zaawansowanych przypadkach aft czy opryszczki wargowej stosuje się także leczenie z wykorzystaniem ozonu – tego rodzaju zabiegi wykonują niektóre gabinety dentystyczne.
Sonia 2013.06.06 22:23
Nie wiedziałam, że na choroby jamy ustnej pomagają leki bez recepty... Do tej pory myślałam, że afty, pleśniawki, zajady trzeba leczyć pod okiem lekarza...
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.