Prezent na pierwszy Dzień Matki: czego pragną mamy niemowlaków? - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Prezent na pierwszy Dzień Matki: czego pragną mamy niemowlaków?

Prezent na pierwszy Dzień Matki: czego pragną mamy niemowlaków?

Autor zdjęcia/źródło: Pixabay.com

O czym marzą mamy niemowlaków w swoim pierwszym Dniu Matki? Drodzy Ojcowie - tym razem to artykuł dla Was! Mamy czekają na prezenty! Dzień Matki już za pasem - czytajcie.

Pierwszy Dzień Matki to ogromne wydarzenie emocjonalne dla każdej mamy niemowlaka. Choć jest zmęczona i skupiona głównie na zaspokajaniu potrzeb małego człowieka, w skrytości marzy o pięknym i wyjątkowym, swoim pierwszym Dniu Matki. Jaki powinien być ich pierwszy 26 maja? 

Pierwszy Dzień Matki: prezenty dla młodych mam

Z powodów oczywistych młody potomek może co najwyżej ofiarować mamie na jej pierwsze święto przepiękne uśmiechy (które i tak będą najlepszym prezentem dla każdej z mam). Jeśli jednak bobas ma równie fenomenalnego tatę jak mamę, na pierwszy Dzień Matki przejmie on rolę malucha i pomoże sprawić, by mama maluszka poczuła się najwspanialej na świecie. A więc? O czym marzą mamy niemowlaków w swoim pierwszym Dniu Matki?

>>> Zobacz też: TOP 10 prezentów na Dzień Mamy

Prezent na Dzień Matki: sesja z niemowlakiem

Prawdziwie sentymentalnym i pięknym prezentem będzie w tym dniu sesja z niemowlakiem. W wersji rodzinnej lub tylko mamy i bobasa. Warto wcześniej zrobić dobry research wśród fajnych fotografów i zamówić artystę, który zadba również o wystrój, urodę mamy (fryzjer, makijażystka, stylistka) i ogólną, przyjazną i ciepłą atmosferę na planie.

Prezent na Dzień Matki: Pierścionek z grawerem

Indywidualnie zaprojektowany pierścionek z wygrawerowanym imieniem dziecka, jego datą urodzin, wagą i miarą w chwili przyjścia na świat to przepiękny, sentymentalny prezent na pierwszy Dzień Mamy. A jeśli chcemy do tematu podejść bardziej oryginalnie, na wnętrzu obrączki pierścionka (w formie liniowego zapisu dźwięku) wygrawerować możemy bicie serca maluszka, nagranie głosu (np. gaworzenia) lub pierwszego słowa "mama". Możliwy jest też miniaturowy odcisk rączki lub stópki. Wzruszenie mamy gwarantowane.

Prezent na Dzień Matki: odciski małych rączek i stópek

Prezent, który wymaga trochę więcej zachodu niż zwyczajny zakup w sklepie. Jednak jego moc emocjonalna warta jest zaangażowania. Odciski małych stópek lub rączek można zrobić zarówno w gipsie jak i w domowej roboty masie solnej. Formujemy wówczas ciasto z soli, mąki i wody na kształt serca i odbijamy: na jednej połówce serca stópkę, na drugiej rączkę niemowlaka. Trzonkiem drewnianej łyżki robimy dziurkę na wylot (do zawieszenia na wstążce). Czekamy aż wyschnie lub wypiekamy w piekarniku. Ciekawym pomysłem są także odlewy stópek i rączek. Wymaga to zakupu specjalnej masy i trochę gimnastyki z naszym niemowlakiem. Warto poprosić wtedy o pomoc (brata lub szwagra) a mamę maleństwa w tym czasie wysłać na kawę z przyjaciółką.

Prezent na Dzień Matki: wisiorek z imieniem lub literką

Łańcuszek z zawieszką w formie literki pierwszego imienia niemowlaka lub tabliczką z pełnym jego imieniem, to bardzo piękny prezent na pierwszy Dzień Matki. Tym bardziej, że grawerować można obie strony zawieszki, dodając np. datę urodzin malucha lub pierwszego Dnia Matki jego mamy.

Prezent na Dzień Matki: bransoletka z dedykacją

Jeśli mama nie nosi wisiorków, analogiczny prezent możemy przenieść na bransoletkę. Może być wykonana ze złota, srebra, pozłacanego srebra lub na modnym rzemyku czy wstążce. Kluczowy będzie wybór zawieszki - charmsa z chłopczykiem lub dziewczynką można dodatkowo wygrawerować literką.

Prezent na Dzień Matki: masaż

Każda mama niemowlaka o tym marzy. Dzień Matki może być więc świetną okazją by zamówić "w  imieniu bobasa" wspaniały masaż relaksacyjny lub leczniczy, np. masaż mięśni głębokich. Aby zminimalizować kwestie organizacyjne, masaż można zamówić z dostawą do domu. Wtedy i bobas będzie blisko mamy i mama nie będzie musiała się martwić całą logistyką wyjścia.

Prezent na Dzień Matki: fryzjer, mani i pedi

Dzień Mamy warto przedłużyć, a będzie to możliwe po wysłaniu mamy niemowlaka do salonu fryzjerskiego z usługą manicure i pedicure jednocześnie. Godzinka lub dwie totalnego relaksu z kawą i świadomością, że to wreszcie nie mama musi dbać o kogoś, a ktoś o mamę, zadziała jak zastrzyk z dopaminy na każdą młodą mamę. Warto.

Prezent na Dzień Matki: "Dzień Wyręczycielstwa"

Jest to wersja dla prawdziwych twardzieli, a więc nie dla każdego. Dzień Matki dniem wyręczania mamy ze wszystkich obowiązków - gotowania, prania, prasowania, a nawet... przewijania bobasa! Ten dzień ojcowie biorą na swe barki! Noszą malucha, usypiają, wstają gdy się przebudza, przewijają, wychodzą na spacer. W międzyczasie zamawiają (lub gotują) pyszny obiad, parzą bobasowej mamie ulubiony napój i odpalają serial lub gorącą kąpiel. To zadanie na cały dzień.

Pierwszy Dzień Matki: jak go spędzić?

Pierwszy Dzień Matki  warto spędzić razem, rodzinnie. Czy to będzie wnętrze własnego domu czy piknik w ulubionym parku, schodzi to na dalszy plan o ile zadbamy, by młoda mama tego dnia czuła się wypoczęta i zrelaksowana. Tu duża rola taty malucha, aby zadbać o mamę swojego potomka - dzień wcześniej wyręczyć w nocnym noszeniu niemowlaka, zrobić kąpiel, zapewnić jej więcej czasu na zadbanie o siebie, zrobić masaż. Każdy  tata wie, co sprawia, że mama ich dzieci może wypocząć. Teraz jest na to czas.

W zależności od tego, czy lubimy zjazdy rodzinne czy raczej domowe zacisze, zorganizować można odpowiedni charakter pierwszego Dnia Matki. Dla młodych rodziców, którzy chcą się pochwalić maluchem przy każdej możliwej okazji, Dzień Matki będzie kolejną dzięki której zaprosić mogą rodziców, rodzeństwo i bliskich na wspólne świętowanie i cementowanie rodzinnych więzi. Dla rodzinnych introwertyków znakomitą alternatywą będzie kameralne spędzenie tego dnia na robieniu tego, co lubią robić najbradziej we trójkę: dzień w piżamach, piknik w parku, wycieczka za miasto... Cokolwiek co sprawi, że bez presji i zadęcia poczujecie wyjątkowość tego dnia. Czasem wystarczy po prostu pobyć razem.

Czytaj też:

>> Ciąża geriatryczna: co to jest?