Leki w ciąży na przeziębienie - SPRAWDZONE RADY - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Leki w ciąży na przeziębienie - SPRAWDZONE RADY

Leki w ciąży na przeziębienie to dość kontrowersyjny temat. Dopadło Cię przeziębienie i nie wiesz jak się z niego wyleczyć? Dowiedz się jakie leki możesz stosować!

Leki w ciąży na przeziębienie - SPRAWDZONE RADY

Autor zdjęcia/źródło: Leki w ciąży na przeziębienie @ 123RF

Bezpieczne leki w ciąży na przeziębienie zapewnią komfort zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku. Poznaj listę preparatów jakie są dozwolone, oraz te leki, których powinnaś unikać. Spytałyśmy naszego lekarza o dobre rady. Znajdziesz tutaj szczegółowe podpowiedzi jak zwalczać typowe zimowe infekcje i spokojnie przejść  z maluszkiem przez chorobę.

GORĄCZKA

Pojawia się zazwyczaj, gdy infekcja mocno się już rozwinie. To ostatni alarm, by zatroszczyć się o siebie. Zwalczaj nawet stany podgorączkowe, by nie dopuścić do zbyt dużych temperatur.

Co możesz stosować?

Jeśli masz wysoką gorączkę najlepiej skonsultować to z lekarzem. W nagłych przypadkach możesz stosować takie bezpieczne leki jak: Apap, Codipar, czy Panadol. Dokładnie jednak przeczytaj ulotkę, by nie przekroczyć dawki dozwolonej dla kobiet w ciąży. Stosuj także domowe napary. Najlepiej sprawdzą się herbatki z malin, czarnego bzu i lipy.

Czego unikać?

Unikaj leków, które zawierają groźny dla płodu kwas acetylosalicynowy, czyli np. Aspiryny i jej pochodnych Etopiryny, Polopiryny etc.

KATAR

Na początku tylko lekko kapie z nosa, ale potem… zaczyna się wielkie kichanie, albo co gorsza zatykanie nosa na noc. Kłopoty ze snem z kolei nie są wskazane w Twoim stanie. Zadbaj więc o drożność swych dróg oddechowych.

Co możesz stosować?

Zalecane są szczególnie domowe metody, np. inhalacje z naparu z rumianku. Wrzuć kilka torebek rumianku do miski z wrzącą wodą i pochyl się nad tak przygotowanym naparem. Wdychaj ciepłe powietrze do momentu aż przeczyści Twoje drogi oddechowe. Najlepiej stosować takie inhalacje wieczorem przed snem.

Druga metoda to krople do nosa z wodą morską w sprayu (np. Sterimar, Disnemar, Marimeri) Krople odpowiednio nawilżą śluzówkę dzięki czemu możliwe będzie oczyszczenie nosa. Możesz też przepłukać nos solą fizjologiczną.

Czego unikać?

Unikaj kropli do nosa, które obkurczają śluzówkę (np. Nasivin, Acatar, Tyzine). Twoje śluzówki w trakcie ciąży są bardziej ukrwione i wrażliwe, przez co tego typu silne leki mogą je jeszcze dodatkowo podrażnić o wywołać odwrotny efekt nasilającego się kataru.

Najnowsze komentarze

  • Awatar użytkownika Sonia
    SoniaIkona zgłaszania komentarza
    Fajne podpowiedzi można tu uzyskać!!!