Jak ćwiczyć mięśnie Kegla kulkami? 10 rad eksperta - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla kulkami? 10 rad eksperta

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla kulkami? 10 rad eksperta

Autor zdjęcia/źródło: źródło zdjęcia: stock.adobe.com autor: Alliance

Mawiają, że najprzyjemniejsze jest wszystko to, co niezdrowe. Tymczasem gadżety erotyczne mogą w równym stopniu dawać i przyjemność, i zdrowie. Taką wspaniałą moc mają np. kulki gejszy. Jak ćwiczyć za ich pomocą, by osiągnąć pozytywne rezultaty? Kiedy można używać kulek waginalnych? Czy ćwiczenia Kegla w ciąży są bezpieczne? Sprawdź, co odnośnie treningu z kulkami radzi nasz ekspert!

Mięśnie Kegla – gdzie są u kobiet?

Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wyściełają jamę brzuszną od spodu, podtrzymując narządy znajdujące się w jej wnętrzu. Otaczają pochwę, odbytnicę i ujście pęcherza. Są także odpowiedzialne za utrzymywanie moczu i kału. Mięśnie te osłabiają się wraz z wiekiem, negatywnie pływają na nie także ciąża i poród oraz dźwiganie znacznych ciężarów. To dlatego należy je wzmacniać ćwiczeniami przy użyciu kulek gejszy.

Co daje ćwiczenie mięśni Kegla u mężczyzn?

Aby panowie nie poczuli się pominięci, o mięśniach Kegla należy wspomnieć także w ich kontekście. Mięśnie Kegla u mężczyzn rozpięte są pomiędzy nasadą penisa a odbytem. Ćwiczenie mięśni Kegla dla mężczyzn jest o tyle ważne, że pomaga zatrzymać postępujący wraz z wiekiem proces słabnięcia erekcji. Ćwiczenie mięśni Kegla u mężczyzn wpływa pozytywnie na odczuwanie doznań podczas stosunku. Ze względów zdrowotnych ważne jest ćwiczenie mięśni Kegla u mężczyzn po operacji prostaty. Po takim zabiegu często pojawia się problem nietrzymania moczu. Można mu zapobiec, wzmacniając właśnie mięśnie Kegla. Panowie do tego celu nie mogą rzecz jasna użyć kulek gejszy, ale mogą trenować bez użycia sprzętu, naprzemiennie zaciskając i rozluźniając mięśnie.

Mięśnie Kegla – jak ćwiczyć?

Kobiety ćwiczenia na mięśnie Kegla mogą wykonywać za pomocą kulek gejszy. To gadżet składający się zazwyczaj z dwóch połączonych sznureczkiem okrągłych ciężarków. Całość pokryta jest zwykle przyjemnym w dotyku silikonem medycznym. Kuleczki gejszy smaruje się żelem intymnym i wsuwa do pochwy. Jak ćwiczyć mięśnie Kegla przy użyciu kulek waginalnych? To już zależy od wybranego modelu kulek.

Kulki gejszy – jakie kupić?

Podziałów kulek do pochwy jest kilka. W podstawowy sposób możemy wyróżnić kulki gejszy pojedyncze i podwójne oraz kulki gejszy progresywne. Budowy dwóch pierwszych dwóch nie trzeba szczególnie objaśniać, inaczej z kulkami progresywnymi. To zestaw, który składa się ze swego rodzaju stelażu i kilku kulek o różnych wadze i rozmiarze. Można z nich stworzyć kulki zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowniczek. O zaletach kulek progresywnych mówi ekspert butiku erotycznego N69.pl: – Gdy większe i lżejsze kulki przestaną Ci już wystarczać, możesz wymienić je na mniejsze i cięższe. Wszystko w ramach jednego zestawu – nie musisz więc wydawać pieniędzy na nowe kulki!

Kulki dopochwowe możemy też podzielić na grawitacyjne i biofeedbackowe. Różnią się nie tylko budową, ale też sposobem działania. Kulki do pochwy grawitacyjne po prostu zmuszają mięśnie do pracy samą swoją obecnością w pochwie. Mięśnie muszą się zaciskać, by utrzymać kulki na swoim miejscu.

Inaczej kulki biofeedbackowe. We wnętrzu każdej z nich znajduje się dodatkowa kulka, która pod wpływem ruchu odbija się od ścianek zewnętrznych kulek, wywołując drgania. Drgania te przenoszą się na ścianki pochwy i działają jak impuls do skurczu. Działanie tych kulek do ćwiczeń mięśni Kegla opiera się więc nie na sile grawitacji, a na bodźcach porównywalnych do elektrostymulacji.  

Ćwiczenie mięśni Kegla – kulki grawitacyjne

Ćwiczenie mięśni Kegla kulkami grawitacyjnymi możesz wykonywać zawsze i wszędzie – nawet gdy siedzisz. Działają poprzez samo to, że znajdują się w pochwie. Mięśnie muszą stale pracować, by je podtrzymać. Początkowo zakładaj je na kilka minut, np. na czas porannej toalety. Jeśli szybko zaczniesz odczuwać zmęczenie mięśni, a kulki zaczną się mimowolnie wysuwać, zrób sobie przerwę. Zamiast wydłużać czas pojedynczego treningu, lepiej wykonaj ich dwa-trzy w ciągu dnia. Kiedy przejdziesz już na wyższy poziom wtajemniczenia, będziesz mogła wypróbować ćwiczenie mięśni Kegla na siedząco, a nawet w pozycji kucznej. W takich pozycjach otwiera się kanał rodny, a utrzymanie kulek wewnątrz pochwy staje się wyzwaniem.

Kulki gejszy – ćwiczenia z użyciem kulek biofeedback

Jak ćwiczyć kulkami gejszy typu biofeedback? Ponieważ kulki biofeedback działają poprzez drgania, muszą znajdować się w ciągłym ruchu. Zakładaj je więc na spacer czy podczas sprzątania. Podobnie jak w przypadku kulek grawitacyjnych, zaczynaj od kilku minut dziennie. Z czasem dojdziesz nawet to kilku godzin!

Mięśnie Kegla – ćwiczenia dla każdej kobiety

Ćwiczenie mięśni Kegla w ciąży

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla w ciąży? W tym przypadku zmienia się kilka zasad. Jeśli przed ciążą nigdy nie używałaś kulek, to zacznij je stosować od samego początku ciąży. Nie zwlekaj z tym do trzeciego trymestru, bo po pierwsze do czasu rozwiązania nie zdążysz osiągnąć zamierzonych efektów, a po drugie możesz niechcący wywołać przedwczesny poród. Nigdy nie ćwicz, gdy odczuwasz napięcie w dole brzucha. 

Ćwiczenie mięśni kegla przed porodem

Jeśli przez całą ciążę nieco obawiałaś się ćwiczeń mięśni Kegla, to pod jej koniec możesz porzucić już wszelkie wątpliwości. Niepożądana na wcześniejszych etapach stymulacja czynności skurczowej macicy bezpośrednio przed porodem jest nawet wskazana. Może przyspieszyć poród, na który tak czekasz! Kulki gejszy w ciąży przydadzą się także do uelastyczniania wejścia do pochwy, zmniejszając ryzyko pęknięcia krocza podczas porodu.

Ćwiczenie mięśni Kegla po porodzie

Ćwiczenia dna miednicy w ciąży ułatwiają wydanie na świat dziecka i ograniczają negatywny wpływ ciąży oraz porodu na mięśnie dna miednicy. Nie są jednak w stanie całkowicie zniwelować tych skutków. To dlatego ćwiczenie mięśni Kegla należy kontynuować także po urodzeniu dziecka. Co daje ćwiczenie mięśni Kegla po porodzie? Taki trening działa jak rehabilitacja!

Masz wrażenie, że po porodzie Twoje narządy rodne są zesztywniałe i zmniejszyło się Twoje czucie intymne? Chciałabyś wiedzieć, jak rozluźnić mięśnie nadwyrężone porodem? Odpowiedzią są właśnie ćwiczenia Kegla! Przykłady pozytywnego ich działania można mnożyć. Te ćwiczenia są szczególnie ważne w okresie połogu, gdy narządy w jamie brzusznej powracają do swojego naturalnego kształtu i rozmiaru.