Dla kogo refundacja in vitro w Polsce, a dla kogo nie? - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Dla kogo refundacja in vitro w Polsce, a dla kogo nie?

Które pary mające problem z płodnością będą mogły skorzystać z "Programu - Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego"? Jakie wymagania muszą spełnić chętni?

Dla kogo refundacja in vitro w Polsce, a dla kogo nie?

Autor zdjęcia/źródło: Photl.com

Wiek:

Kobieta w dniu zgłoszenia do programu nie może mieć ukońcoznych 40. lat. W przypadku mężczyzn nie ma ograniczeń wiekowych.

 

Status cywilny:

Aby skorzystać z programu para nie musi zawrzeć związku małżeńskiego.

Dokumenty: 

Partnerzy, którzy chcą skorzystać z tgo programu muszą posiadać aktualne ubezpieczenie zdrwotne oraz dokumentację medyczną dotyczącą ich stanu zdrowia.

Sytuacja zdrowotna:

Aby wziąć udział w Programie, u przynajmniej jednego z partnerów musi zostać stwierdzona i potwierdzona dokumentacją medyczną bezwzględna przyczyna niepłodności. Ewentualnie musi występować nieskuteczne zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do Programu. 

Skorzystać mogą z niego również pacjenci z odroczoną płodnością z powodów onkologicznych oraz zakaźnych, czyli osoby, u których w wyniku leczenia lub z innych powodów może dojść do utraty płodności w przyszłości.


NIE MOGĄ z tego programu skorzystać pary u których: 

- przynajmniej u jednego z partnerów nie można pobrać komórek rozrodczych (u kobiet także w przypadku dwukrotnego braku odopowiedzi na stymulacje jajeczkowania)

- występowały nawracające ytraty ciąż

- kobieta nie ma macicy lub jej wady uniemożliwiają donoszenie ciąży.