Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły?
- Zarejestrowany: 13.12.2016, 13:47
- Posty: 3
Ja już się pogubiłam w tych rządowych reformach i nie wiem czy mam szukać dla dziecka gimnazja czy nie. Ale nie lubię zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę i chciałbym pomyślec o tym wcześniej. Coraz poważniej biorę pod uwagę szkołę prywatną. Słyszałam ze nie ma w nich takich kwiatków jak 30-kilka osób w klasie (ja nie wiem jak nauczyciele nad tym panują ale dobra). Poza tym może taką szkołę ominą te zawirowania albo przynajmniej w mniejszym stopniu dosięgną. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Wiem że na wyniki egzaminów gimnazjalnych czy mają dobre ale co jeszcze? Czym się kierować? Poza odległością ale uważam że to nie ma aż takiego znaczenie bo jakość jednak cenie wyżej niż bliskość.
- Zarejestrowany: 12.11.2015, 10:30
- Posty: 3
A dlaczego prywatne szkoły miałaby ominąć reforma? Nie liczyłbym na to, oj nie. Ale jeśli jakimś cudem do niej nie dojdzie bo wszystko dalej wisi w powietrzu to trzeba patrzyć na różne rzeczy które się składają na całość. Jacy nauczyciele uczą, jakie sa zajęcia dodatkowe, ile osób w klasie też jak najbardziej bo jak za dużo to chaos straszny
- Zarejestrowany: 17.07.2015, 08:35
- Posty: 9
W kwestii reformy szkolnictwa wciąż nic pewnego. Trudno powiedzieć, czy i w jakim stopniu wpłynie na szkoły prywatne. Dobrze, że trzymasz rękę na pulsie i odpowiednio wcześnie myślisz o edukacji swojego dziecka. Przy wyborze szkoły trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. Przede wszystkim oczywiście poziom placówki – zdawalność egzaminów gimnazjalnych jest dobrym wyznacznikiem, choć nie jedynym. Warto zasięgnąć opinii osób uczęszczających do danego gimnazjum – zadowoleni uczniowie i ich rodzice to najlepsza wizytówka szkoły. Zawsze dobrze jest osobiście odwiedzić szkołę, która nas interesuje, porozmawiać z dyrekcją, przekonać się jak wygląda harmonogram, pokazać dziecku miejsce jego ewentualnej nauki. Dobrze, jeżeli szkoła prezentuje bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. U nas, w Prywatnym Gimnazjum nr 5 mamy szeroką gamę języków obcych do wyboru: oprócz angielskiego – niemiecki, francuski, włoski, hiszpański. Słusznie interesujesz się liczebnością klas. Im mniej uczniów na lekcji, tym więcej czasu i uwagi może poświęcić nauczyciel każdemu z nich. W naszej szkole liczba uczniów w klasie nie przekracza 10. Jeżeli będziesz miała jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem.
- Zarejestrowany: 15.12.2016, 12:18
- Posty: 4
Zależy jeszcze jaki poziom szkoły. Podstawówka, szkoła średnia - według mnie mało ważny wybór. Co innego studia, ale to już kwestia tego czy uczymy się dla własnej satysfakcji czy faktycznie chcemy wykwalifikować się w jakimś odpowiednim kierunku.
- Zarejestrowany: 01.10.2009, 10:38
- Posty: 4075
Zależy jeszcze jaki poziom szkoły. Podstawówka, szkoła średnia - według mnie mało ważny wybór. Co innego studia, ale to już kwestia tego czy uczymy się dla własnej satysfakcji czy faktycznie chcemy wykwalifikować się w jakimś odpowiednim kierunku.
Mam takie samo zdanie. Jeżeli uczeń chce się uczyć i coś osiagnąć to nieważne jaka jest szkoła. W dzisiejszych czasach jest tyle możliwości rozwoju zainteresowań, poszukiwańia wiadomości, że trzeba tylko chcieć. Jeżeli chodzi o studia to uczelnie "prywatne" nie mają tej renomy co uniwersytety i na pewno gdy do pracy startuje absolwent państwowej uczelni i jakiejś "sorbony"powiatowej (jak w moich okolicach), to z pewnością ten pierwszy ma większe szanse.
- Zarejestrowany: 01.11.2016, 10:08
- Posty: 880
A co uważasz za ważne dla swojego dziecka? Bo to wpływa na wybór a nie nasze podpowiedzi. Każdy może mieć inny system wartości i do tego sobie dobeirze szkołę.